Hírek

2018. szeptember 17.

A kontinensviadalon a Magyar Rendészeti Sportszövetség támogatásával két rendőrségi dolgozó, dr. Frits Ramóna és Balla Mónika is rajthoz állt. A Szlovéniában 2018. augusztus 26- szeptember 09. között megrendezett Európa-bajnokságon 2880 fő indult a medencés és a nyílt vízi számokban. Balla Mónika a 200 méteres hátúszásban korosztályában bronzérmes lett, a 100 méteres és az 50 méteres hátúszásban, valamint a 4*50 méteres női vegyesváltóban 4. helyezést szerzett. dr. Frits Ramóna a 4*50 méteres gyorsváltóban 8. helyezést ért el, az 50 méteres pillangóban egyéni csúccsal 11.

2018. augusztus 30-31-én három, 5 fős magyar csapat - a nemzeti és két regionális- utazott el a hollandiai Wijdewormer városka mellett, az Észak-holland csatornán szeptember 7-8-án megtartott Rendőr Horgász Európa- bajnokságra. A kontinensviadalon 7 ország 24 csapatának 120 versenyzője versengett a helyezésekért. A verseny előtti 5 kötelező edzésnapon, vasárnaptól csütörtökig ( szeptember 2-től szeptember 6-ig ) vallatták a folyót a magyar rendőrök. Horgászmódszerek, etető anyagok, csalik váltakoztak, míg a legmegfelelőbbnek tartott összeállítás kialakult.

A magyar női rendőr kosárlabda válogatott 3 csapatos meghívásos tornán vett részt Komlón, 2018. szeptember 09-én.

A mérkőzések eredméynei:

Komló Sport KK – Rendőrválogatott 59 – 44

PVSK – Rendőrválogatott 80 – 55

Csapatunk a harmadik helyen végett, emellett Tarnai Kata elnyerte a legeredményesebb játékosnak járó különdíjat.

2018. szeptember 14.

A magyar rendőrség strandlabdarúgó válogatottja immár második alkalommal vett részt a sporteseményen, ami a bulgária Várna városában került megrendezésre 2018. szeptember 07-13. között. A bajnokságon 5 nemzet 6 csapata küzdött a helyezésekért. Az indulást az utolsó pillanatban lemodó román csapat helyett a várna rendőrség válogatottja lett a 6. csapat, a bolgár , a holland, az orosz, a görög és a magyar nemzeti válogatottak mellett. Csapatunk a csoportmérkőzések során legyőzte Görögországot, majd vereséget szenvedett Oroszországtól, így a helyosztókon a bronzéremért küzdhetett.

A kontinensviadal 2018. szeptember 06-10. között került megrendezésrea belgiumi Herentals városában. A 7 fős magyar csapat a júniusi zalakarosi válogatón elért eredmények alapján lett kiválasztva, a csapat szakmai irányításával Neubauer Tamás alezredes lett megbízva. A delegáció egy kétnapos edzőtábort követően utazott a verseny helyszínére, ahol a sportág két számában álltak rajthoz a csapattagok.

2018. szeptember 07.

Magyar Rendészeti Sportszövetség a „Felnőtt lakosság prevenciós célú egészségfejlesztése a szabadidősport révén” elnevezésű projekt keretén belül „Mozgásban az erő” címmel, egész napos programot szervez 2018. szeptember 21-én Veszprémben, a Veszprémi Rendőr Sportegyesület közreműködésével. Az esélyegyenlőség keretében a mozgássérültek, a hátrányos helyzetűek, a nők, az ülő munkát végzők, az utánpótlás korú fiatalok, illetve bármely sportolni vágyó érdeklődő számára lehetőséget biztosítunk a mozgásra. A programokon való részvétel mindenki számára ingyenes.