Rendőr Terepfutó Európa-bajnokság

A Magyar Rendőrség terepfutó válogatottja 2021. november 5. és 8. között részt vett a dániai Aarhusban rendezett Rendőr Terepfutó Európa-bajnokságon.

Az Európa-bajnokságon 19 ország 87 férfi és 50 női versenyzője állt rajthoz. A kiemelkedő nehézségű pályán a legjobb eredményt a hölgyek között Rozgonyi Zsuzsanna (32. hely), a férfi mezőnyben Bulitka László (51. hely) érte el. Női csapatunk két válogatottat megelőzve a 9. lett.

A mezőny erősségét mutatja, hogy a férfi versenyben győztes francia versenyző 1500 méteren U23-as Európa-bajnok volt és a riói olimpián is képviselte hazáját.

A csapat november 5-én érkezett meg Aarhusba. A november 6-i programban délelőtt átmozgató edzést szerepelt a versenyre kijelölt pályán, majd a délutáni ünnepélyes megnyitón az Európai Rendőr Sportszövetség elnöke hivatalosan megnyitotta a rendezvényt.

November 7-én 10.30 órakor rajtolt a női mezőny, a férfiak 11.30 órakor álltak startvonalhoz. A hölgyeknek kb. 8 km-t, a férfiaknak kb. 12 km-t kellett teljesíteniük a sok szintemelkedést tartalmazó ázott, saras pályán.

Az eredményhirdetést és a záró ünnepséget a városházán tartották, ahol az USPE zászlóját átadták a következő Európa-bajnokságot rendező ország képviselőjének. Az Európa-bajnokság egy jó hangulatú bankettel ért véget.